Мой кабинет
Каталог работодателей
 • Аптеки
 • 227 вакансий
 • Другое
 • 43 вакансий
 • Маркетинг
 • 21 вакансий
 • Медицина
 • 348 вакансий
 • Продажи
 • 240 вакансий
 • Производство
 • 16 вакансий
Рекомендуем книгу
7 граней/таланта

Книга «7 граней / таланта» Билла Бонстеттера и Эшли Бауэрс практически недоступна широкому читателю, поскольку издана ограниченным тиражом под эгидой TTI Success Insights Ukraine. Ее невозможно найти на рынке «Петровка», ее невозможно приобрести в книжных магазинах, хотя тема очень важная – как раскрыть свой талант? И как раскрыть таланты своих подчиненных?

10 найкращих навичок 2025 — скільки потрібно часу на їх вивчення

До 2025 року 50% усіх працівників потребуватимуть перекваліфікації, оскільки пришвидшується процес впровадження технологій, — про це йдеться у звіті Світового економічного форуму щодо майбутніх робочих місць. Цей звіт відображає як змінюватимуться робочі місця та навички майбутнього, а також швидкість та напрям таких змін.

Половина працівників потребуватиме перекваліфікації в найближчі п’ять років через економічні наслідки, які спричинила пандемія та стрімка автоматизація ринку праці. Але це технологічне потрясіння, яке змінює ринок праці, також може стати ключем до створення нових робочих місць — і допоможе освоїти необхідні для цього навички.

За оцінками Форуму, до 2025 року 85 мільйонів робочих місць можуть замінити машини. Але, при цьому, можуть з’явитися 97 мільйонів робочих місць, які адаптуються до нових змін на ринку праці.

Для тих працівників, які залишаються на своїх посадах, частка основних навичок, які зміняться до 2025 року, становить 40%, у свою чергу 50% усіх працівників потребуватимуть перекваліфікації.

Критичне мислення та уміння вирішувати проблеми посідають перше місце серед навичок, популярність яких, на думку роботодавців, зростатиме у найближчі п’ять років. Вони утримують свої позиції з моменту випуску першого звіту у 2016 році.

Цього року з’явилися такі навички самоуправління, а саме: активне навчання, стресостійкість та гнучкість.

Цього року дані LinkedIn та навчальної онлайн-платформи Coursera дозволили Форуму надзвичайно детально відстежити типи спеціалізованих навичок, необхідних для роботи в майбутньому, які користуються попитом у багатьох нових професіях, що з’являються сьогодні.

Серед цих «всеохоплюючих» навичок є професійна кваліфікація з продакт-маркетингу, цифрового маркетингу та взаємодії людина-комп’ютер.

Скільки часу займе перекваліфікація?

Переважна більшість керівників підприємств (94%) зараз очікують, що працівники отримають нові навички на роботі — різке зростання з 65% у 2018 році.

Респонденти дослідження «Майбутнє робочих місць» вважають, що приблизно 40% працівників потребуватимуть перекваліфікації протягом шести місяців або навіть менше. Проте цей показник вищий для тих, хто працює у споживчій галузі та в галузі охорони здоров’я.

У секторах фінансових послуг та енергетики частка працівників, які можуть бути перекваліфіковані протягом шести місяців, нижча, адже їм будуть потрібні більш інтенсивні програми.

За оцінками 39% роботодавців, навчання здійснюватиметься внутрішньо. Але, як зазначив професор Шваб, його доповнять навчальні онлайн-платформи (16% навчання) та зовнішні консультанти (11% навчання).

Навчання онлайн

Пандемія прискорила тенденцію перекваліфікації в Інтернеті. У період з квітня по червень цього року кількість людей, які самі шукають можливості, зросла в чотири рази.

Кількість роботодавців, які надають можливість онлайн-навчання своїм працівникам, зросла вп’ятеро, а кількість тих, хто хоче навчатися та отримують доступ до Інтернет-ресурсів через державні програми, зросла у дев’ять разів.

Платформа Coursera наголошує, щоб набути одну з 10 найважливіших навичок у нових професіях, які пов’язані з написанням контенту, продажем та маркетингом, може знадобитися всього 1–2 місяці.

Можливо, потрібно буде 2–3 місяці для того, щоб ті, хто навчається, розширили свої навички у розробці продуктів та обробці інформації. Чотиримісячні програми навчання потрібно пройти людям, щоб здобути знання у хмарних технологіях та технічному проектуванні.

Такі цифри свідчать про те, що вивчення нових навичок стає більш доступним за допомогою цифрових технологій. Людям також знадобиться час та фінансування, щоб використовувати нові можливості, зазначається у звіті. Але навчання і самоосвіта допоможуть опанувати важливі навивки 2025 і досить швидко адаптуватися до змін на ринку праці.

Источник: www.pon.org.ua

подписаться на рассылку

Календарь событий


<Пред След>
Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

LinkedIn Facebook ВКонтакте