Мій кабінет
Каталог роботодавців
 • Інше
 • 54 вакансий
 • Аптеки
 • 232 вакансий
 • Виробництво
 • 14 вакансий
 • Маркетинг
 • 30 вакансий
 • Медицина
 • 367 вакансий
 • Продажі
 • 278 вакансий
Рекомендуємо книгу
7 граней/таланту

Книга «7 граней/таланту» Білла Бонстеттера та Ешлі Бауерс практично недоступна широкому читачеві, оскільки видана обмеженим тиражем під егідою TTI Success Insights Ukraine. Її неможливо знайти на ринку «Петрівка», її неможливо придбати у книгарнях, хоч тема дуже важлива – як розкрити свій талант? І як розкрити таланти своїх підлеглих?

Навчальна аптека мережі «Подорожник» — унікальний проєкт і старт великих планів

Світлана Тернова, 

редактор ThePharmaMedia, журналіст

Мережа аптек «Подорожник» започаткувала проєкт «Навчальна аптека». Однак це не єдині плани мережі щодо участі у підвищенні якості підготовки та кваліфікації фармацевтів – майбутніх та працюючих. Що вже реалізується сьогодні та чого очікувати завтра, — розповідає HR-директор мережі аптек ʼПодорожникʼ Наталія БАЙДИК.

Новачкам – комфортний вхід і надійні тили

Ми збираємося розвивати такі навчальні центри, створювати програми. Це покращить процеси роботи, щоб у нас було комфортно працювати і щоб підвищувати престиж професії. Адже фармація потрібна всім і для нас важливо зберігати фармопіку доступною кожному громадянину країни.

Чому виникла ідея впровадити такий проєкт та в чому його унікальність?

Наразі в Україні в галузі фармації працює майже чверть мільйона людей. Щоденно на фармацевтичну вахту здоров’я виходять сотні тисяч працівників аптек, мільйони людей щоденно відвідують аптеки та купують тисячі найменувань ліків, і тут немає місця помилці. Саме тому ми розуміємо, наскільки складним і важливим є забезпечення якісного рівня освіти та кваліфікації сучасних фармацевтів. І як відповідальний роботодавець, інвестуємо у розвиток та популяризуємо фармацію як галузь.

І сьогодні ми презентуємо ще один проєкт, націлений на підвищення рівня кваліфікації майбутніх провізорів та фармацевтів – «Навчальна аптека».

Основною метою проєкту є забезпечення комфортного входження нового співробітника у компанію, надання всіх можливостей для швидкої професійної та соціальної адаптації та якнайшвидшого виходу на самостійну роботу з дотриманням високих стандартів надання фармопіки. Окрім нових співробітників, проєкт надасть змогу підвищити кваліфікацію діючим колегам, що проходять школу завідувача аптеки. Адже для нас важливо, щоб кожен співробітник мав можливості навчання та розвитку протягом усього шляху в нашій компанії.

Починаючи шлях з «Подорожником» через практику, інтернатуру чи стажування, кожен студент може бути впевненим у можливості продовження взаємодії у складі нашої команди. Ми надаємо можливість роботи у сучасній та технологічній компанії, адже диджиталізація та сучасні інновації є для нас одними з основних пріоритетів. Вже зараз ми маємо автоматизований процес практики, який дозволяє студенту зручно та віддалено зареєструватися на практику та пройти всі необхідні етапи. Говорячи про робочий процес, наш департамент інновацій постійно покращує бізнес-процеси та активно розвиває інструменти штучного інтелекту. Як приклад, зовсім нещодавно ми запустили 4 цифрових аватари-помічники. Тому обираючи нас, наші кандидати обирають розвиток, можливості та стабільне майбутнє.

Чим відрізняється Навчальна аптека від звичайної, куди також потрапляє молодий фармацевт і навчається у колег професії?

Навчальна аптека відрізняється від звичайної тим, що в ній є спеціальні приміщення. Вони більш адаптовані до того, щоб фармацевти могли якісно почати свій кар’єрний шлях. Також відрізняє навчальну аптеку додаткова техніка, комп’ютери. Ще одна відмінність: це аптека з фахівцями, які не просто є хорошими фармацевтами, а й можуть бути наставниками. Адже буває непросто знайти людину, яка вміє добре, якісно та емпатійно поділитися своїм досвідом з молодшим колегою. 

Перша Навчальна аптека відкрилась у Львові й старт роботи фармацевтів у «Подорожнику» в цьому регіоні відбуватиметься в ній. Завдяки цьому ми допоможемо завідувачу аптеки, куди має піти працювати молодий фахівець. Адже, щоб якісно його навчити, потрібно дуже багато часу, а для нас сервісність і якість фармопіки дуже важлива.

Також з початком роботи аптеки ми вже почали помічати позитивну групову динаміку. Адже коли людина одна приходить працювати в аптеку, їй буває складно. Коли ж це група людей в однакових умовах, вони вчаться один в одного, бо є в кого запитати. До того ж професія фармацевта – це постійний розвиток і постійне здобуття нових знань і навичок. 

Навчання — не тільки на старті

Розкажіть детальніше, як саме проходить навчальний процес у такій аптеці, як він організований, яка програма, скільки триває.

У нас є основна програма початку роботи фармацевта мережі аптек ʼПодорожникʼ, яка має назву ʼТвій стартʼ. Тобто це старт можливостей в мережі аптек і вона триває тиждень. Це період інтенсивного офлайн-навчання, де кожному стажеру видається ноутбук, програма, яка інтегрована в нашу спеціальну систему для навчання під назвою ʼПодорожникʼ. Згідно з цією програмою під наглядом досвідченого фармацевта є дослідження динаміки та проходження всіх курсів і тестів.

У програмі стажування ми використовуємо сучасні методики та враховуємо уподобання молоді щодо інтерактивності. Тому програма розділена на вивчення матеріалів на нашій навчальній платформі, лекційні заняття та навички, які можна набути разом з досвідченим наставником.

Також ми плануємо застосовувати програму з обміну досвідом між діючими працівниками. У Навчальну аптеку приходитимуть досвідчені фармацевти, які в нас уже працюють і викладатимуть певні курси.

Інша роль – наставник, який ділиться досвідом роботи в іншій аптеці. Навчальна аптека забезпечує дійсно високий сервіс, виконання всіх стандартів, дотримання всіх інструкцій, які є в компанії. Враховуючи те, що в нашій мережі близько 2000 аптек, для нас важливо уніфікувати цей підхід. Крім того, підхід Навчальної аптеки допомагає удосконалювати процеси.

Це частина навчальної програми студента-фармацевта, його практика, чи навчання молодих фахівців?

У співпраці з закладами вищої освіти є програма практики ʼЕкономіка фармаціїʼ, зараз студенти проходять її в нас по всіх аптеках. Маючи хороше устаткування, більш досвідчених фахівців, які зможуть приділити достатньо часу, практика для студентів за програмами університетів буде у нас ефективною. Навчання для молодих фахівців і практика – це 2 різні програми. ʼТвій стартʼ – це програма для тих, хто починає роботу в аптеці ʼПодорожникʼ. 

Чи стане Навчальна аптека (можливо в перспективі) місцем підвищення кваліфікації та обміну досвідом вже працюючих фахівців галузі?

У нас є плани зробити Навчальну аптеку місцем підвищення кваліфікації та обміну досвідом вже працюючих фахівців галузі. Також плануємо запустити в рамках Навчальної аптеки школи: завідувача та регіонального директора. Оскільки завідувач Навчальної аптеки – це людина з досвідом роботи у компанії і вона може якісно поділитися знаннями. Відповідно наші наступні завідувачі вже повинні мати лідерські та управлінські якості й проходитимуть навчання з цим завідувачем в Навчальній аптеці. Ця програма буде спрямована на розвиток персоналу та їхній карʼєрний ріст. 

Який обсяг роботи виконує студент у такій аптеці під наглядом досвідченого фахівця, а що він може робити самостійно.

Самостійно студент може проходити курси, переглядати наші відео, тобто фактично пройти теоретичну програму. А от все, чого потрібно навчитися для надання фармопіки, проводиться виключно під наглядом наших фахівців. Тобто зберігання, прийом ліків, сам відпуск препаратів, рекомендації, які можна надавати або інші дії щодо збереження здоров’я наших споживачів – це пріоритет. 

Співпраця з навчальними закладами та підготовка інтернів

Чи співпрацюєте в рамках проєкту з навчальними закладами фармацевтичного профілю?

Наша взаємодія із майбутніми фармацевтами починається на етапі їхнього навчання. Ми безмежно вдячні колегам-освітянам за їхню важку та віддану працю в ці непрості часи, адже попри обстріли, повітряні тривоги, вони продовжують навчальний процес та виховують покоління майбутніх фармацевтів.

Ми уклали близько 80 меморандумів про співпрацю з вишами в усіх куточках України. Адже тільки працюючи з ними у тісній взаємодії, ми зможемо зацікавити молодь у тому, щоб вона залишалася у професії, показати всі можливості для розвитку всередині країни та надати конкретні пропозиції від роботодавця.

Ми запрошували навчальні заклади на відкриття проєкту «Навчальна аптека», щоб вони побачили для себе цю можливість співпраці. Наш СЕО Тарас Коляда поділився баченням розвитку співпраці та майбутнього фармації в Україні. Безперечно, це потрібно нам як бізнесу, й однозначно — профільним навчальним закладам. 

Яка «пропускна спроможність» такого навчального центру й скільки їх плануєте ще організувати та за який період часу?

Пропускна здатність Навчальної аптеки близько 60 людей на місяць – це ті, кого ми можемо якісно навчити. Щодо перспективи розвитку – це перший проєкт, який функціонує в межах Львівської області. І при цьому в наших планах розвиватися, бути в кожному обласному центрі й відкрити, як мінімум, ще кілька таких аптек по Україні до кінця року. 

Чи пропонує мережа «Подорожник» місця для інтернів та на яких умовах?

Так, у нас є можливість пройти інтернатуру. Вона триває 8 місяців практично на базі наших аптек і 3 місяці – теорія на базі закладів освіти. Зазвичай це два потоки на рік – у лютому та серпні. Наприклад, у лютому 2024 року ми прийняли 21 інтерна, зараз триває набір на серпень.

У кожній області в нас функціонує від 5 до 10 аптек-баз для проходження інтернатури.

Ми дотримуємося всіх норм та вимог чинного законодавства й, зокрема, для баз стажування інтернів-фармацевтів. 

Які ще маєте плани щодо сприяння підвищенню кваліфікації кадрів у фармації?

Ми збираємося розвивати такі навчальні центри, створювати програми. Це покращить процеси роботи, щоб у нас було комфортно працювати і щоб підвищувати престиж професії. Адже фармація потрібна всім і для нас важливо зберігати фармопіку доступною кожному громадянину країни. А якість – це та річ, яку неможливо зупинити, потрібно розвиватися й ми над цим працюємо. 

Інтереси споживачів — на першому місці

Чим може привабити Навчальна аптека клієнтів?

Ми також хочемо зробити галузь більш відкритою для населення, зокрема, для дітей та школярів. Вони зможуть зазирнути за «куліси» та, можливо, закохатися у професію, прийнявши рішення поєднати у майбутньому з нею своє життя.

Наталія Байдик,HR-директор мережі аптек «Подорожник»

Перед тим, як запустити Навчальну аптеку ми досліджували досвід колег з фармацевтичної галузі, а також навчальні класи та центри колег з ритейлу.

В Навчальній аптеці доступний широкий асортимент вибору лікарських засобів, вона дуже сучасна, має відмінності інтер’єру а також доступні ціни. Адже коли людей обслуговує стажер під наглядом досвідченого працівника, то ми розуміємо, що це може зайняти трошки більше часу. Тому, враховуючи це, ціновий сегмент тут інший. 

Ми також хочемо зробити галузь більш відкритою для населення, зокрема, для дітей та школярів. Вони зможуть зазирнути за «куліси» та, можливо, закохатися у професію, прийнявши рішення поєднати у майбутньому з нею своє життя.

Зі свого боку, хочу ще раз подякувати за плідну та тісну співпрацю та внесок у розвиток галузі фармації України. Лише разом ми зможемо вивести галузь на новий рівень сприйняття молоді, показати важливість та престиж професії фармацевта та допомогти розкритись молодим талантам в рідній країні.

Источник: www.thepharma.media

подписаться на рассылку

Календар подій


<Пред След>
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

LinkedIn Facebook ВКонтакте