Мій кабінет
Каталог роботодавців
  • Інше
  • 55 вакансий
  • Аптеки
  • 232 вакансий
  • Виробництво
  • 15 вакансий
  • Маркетинг
  • 31 вакансий
  • Медицина
  • 368 вакансий
  • Продажі
  • 278 вакансий
Рекомендуємо книгу
7 граней/таланту

Книга «7 граней/таланту» Білла Бонстеттера та Ешлі Бауерс практично недоступна широкому читачеві, оскільки видана обмеженим тиражем під егідою TTI Success Insights Ukraine. Її неможливо знайти на ринку «Петрівка», її неможливо придбати у книгарнях, хоч тема дуже важлива – як розкрити свій талант? І як розкрити таланти своїх підлеглих?

«Вища ліга»: новий проєкт НФаУ та мережі «Аптека 9-1-1»

У рамках спільного проєкту «Вища ліга», «Аптека 9-1-1» та НФаУ об’єднали зусилля задля зміцнення фахового потенціалу галузі та на випередження «кадрового голоду» у фармацевтичному секторі. Про перші результати проєкту та їх важливе значення The Pharma Media розповіли представники університету й аптечної мережі.

Потужний розвинений фармацевтичний сектор сфери охорони здоров’я став надбанням України за роки незалежності держави. Однак повномасштабна війна негативно вплинула на вітчизняну фармацію. За даними Харківського обласного центру зайнятості на початку 2024 року фармацевтичний сектор країни потребував 1300 фахівців. Чого очікувати надалі та яким чином співпраця освіти й практичної фармації вже сьогодні долає ці та інші виклики?

Вектор на роботодавця – один з наріжних каменів діяльності НФаУ

Алла Котвіцька, в.о. ректора Національного фармацевтичного університету

За понад сто років історії Національний фармацевтичний університет підготував десятки тисяч кваліфікованих фармацевтів. Фахова освіта для нашого колективу – більше, ніж професія чи робота, це – соціальна відповідальність. Думаю, це гостро відчули ми всі на початку повномасштабного вторгнення, коли деякі аптеки не працювали, а в тих, що були відкриті фармацевтами, попри загрозу життю, вишиковувалися черги за ліками. За майже три роки фармсектор вдалося дещо стабілізувати, проте чи не щодня ми, на жаль, втрачаємо кадровий потенціал. Особливо це відчуває Харківщина, Сумщина, Запоріжжя та інші прифронтові регіони. Маємо багато внутрішньо переміщених осіб, багато виїхало за кордон, зменшується кількість вступників, а тому вже зараз ми почали спостерігати початок «кадрового голоду» у вітчизняній фармації, тож почали діяти.

Один з наріжних каменів діяльності НФаУ – вектор на роботодавця, зокрема й щодо практичної підготовки майбутніх фахівців. У нашому університеті створені умови для якісної практичної підготовки: сформована ефективна мережа баз практик, яка налічує близько 200 аптек, упроваджена система електронного розподілу на практичну підготовку з можливістю мотивованого вибору бази практики, розроблені електронні направлення з отриманням зворотного зв’язку від бази практик.

Для фахівців аптечних мереж, які є керівниками практики здобувачів, була створена «Школа керівника практичної підготовки здобувачів вищої освіти НФаУ» під гаслом «практика без обмежень та кордонів». Для слухачів Школи наші викладачі провадять навчання щодо поглиблення й розширення їх професійних знань, умінь, навичок, оновлення теоретичних знань і практичних навичок для забезпечення ними кваліфікованого керівництва практичною підготовкою здобувачів. Програма навчання Школи складається з 10 навчальних семінарів тривалістю 15 академічних годин (0,5 кредиту), охоплено три напрями практичного навчання: виробнича практика, інтернатура, працевлаштування; представлено організаційні, юридичні, психологічні та інформаційні аспекти. Саме це – забезпечення якісної практичної підготовки попри виклики війни – є основною метою проєкту, що був започаткований у 2023 році.

«Школа керівника практичної підготовки здобувачів вищої освіти НФаУ» координується відділом практики, працевлаштування та кар’єрного зростання НФаУ. Апробований проєкт у співпраці з мережею аптек «Аптека 9-1-1» – одним із давніх та надійних партнерів НФаУ. Багато наших випускників працевлаштовуються на перше місце роботи саме в цій мережі, багато здобувачів освіти проходять в її аптеках практичну підготовку під час навчання, опановуючи професійні секрети безпосередньо від досвідчених фахівців фармації.

У 2023 році Школу пройшли 53 співробітники мережі аптек «Аптека 9-1-1». У 2024 році стартував другий набір Школи, до якого долучились інші партнери НФаУ.

Сьогодні ж йдеться про спільний проєкт під назвою «Вища ліга», в рамках якого « Аптека 9-1-1» та НФаУ об’єднали зусилля задля зміцнення фахового потенціалу та боротьбу на випередження «кадрового голоду» у фармацевтичному секторі сфери охорони здоров’я України.

На полі «Вищої ліги» зустрілися всі зацікавлені гравці

Валентина Йовенко, керівниця відділу корпоративних комунікацій мережі «Аптека 9-1-1»:

Вже 28 років «Аптека 9-1-1» дбає про якісне фармацевтичне забезпечення українців. Водночас ми сприяємо популяризації професії фармацевта та піклуємося про експертність фармацевтичного сектора, а тому ми – за навчання і про навчання усіх наших співробітників. Так, у 2023 році нами була створена унікальна програма «UPTEKA: Академія розвитку 9-1-1», з якою ми здобули перемогу у номінації «Освітній проєкт року» професійної премії «Панацея-2024». Йдеться про комплексну освітню систему та підтримку фахового розвитку наших фармацевтів. Важливим виміром цієї діяльності є співпраця з закладами вищої освіти, а саме – з Національним фармацевтичним університетом, з яким нас поєднує багато років плідної співпраці, а тепер і успішний проєкт «Вища ліга».

Мережа аптек «Аптека 9-1-1» дбає про свій кадровий склад, про підвищення кваліфікації та про наявність у співробітників профільної освіти. Водночас відповідно до чинного законодавства, до аптек на допоміжні посади можуть працевлаштовуватися спеціалісти галузі охорони здоров’я та інших сфер, які ще не здобули профільну освіту. Багато з них захоплюються професією фармацевта та бажають надалі розвиватись у галузі професійно. Крім того, асистенти фармацевта, які вже мають ступінь фахового молодшого бакалавра, можуть продовжувати рух освітньою траєкторією та здобувати ступінь магістра.

Тож усі гравці «Вищої ліги» зустрілися на одному полі: університет, що готовий навчати, аптечна мережа, яка потребує фахівців та зацікавлена у їхньому професійному розвитку, та охочі здобувати професію фармацевта або зростати у ній.

Схвальні відгуки від здобувачів освіти та потенціал подальшої співпраці з партнерами

Тіна Прокопенко, ексдиректорка Фахового коледжу НФаУ:

Наш коледж надає фахову передвищу освіту й можливість здобути ступінь фахового молодшого бакалавра та працювати на посаді асистента фармацевта. Програма для випускників шкіл розрахована на навчання протягом двох-трьох років, а от вступникам, які вже мають освіту в галузі охорони здоров’я, для цього знадобиться лише два роки.

Згодом можна продовжити навчання в університеті та здобути ступінь магістра. Тобто це класична ступенева освіта, яка добре працює. До нас і раніше вступали охочі приєднатися до фармацевтичної сфери з дотичних медичних кіл, але проєкт «Вища ліга» надав цьому процесу значного розмаху. Впродовж вступної кампанії у 2024 році нам навіть довелося попрацювати над збільшенням ліцензії на 100 осіб, щоб забезпечити усім охочим можливість вступити на навчання та бути зарахованими. Це була велика спільна робота, і от уже минула установча сесія, й ми бачимо схвальні відгуки здобувачів освіти та потенціал подальшої співпраці з нашими партнерами-роботодавцями.

Крім коледжу, співробітники аптек вступали й до університету. Для цього потрібно було розібратися з чинними законодавчим полем, підготуватися до НМТ чи ЄВІ, зібрати необхідні документи та виконати інші вимоги до вступу. В цьому, зазвичай, полягає певна складність освіти для дорослих або здобуття ними другої освіти. Адже випускники шкіл мають доступне інформаційне поле щодо вступу та фактично починають готуватися до нього за декілька років до закінчення середньої школи. Інша справа – дорослі, які вже працюють, мають родини та безліч повсякденних турбот.

Саме тому незамінним помічником у проєкті «Вища ліга» була приймальна комісія НФаУ та коледжу, а також координатори від університету. Вони разом з відділом корпоративних комунікацій мережі «Аптека 9-1-1» виявили потенційних вступників залежно від наявної базової освіти, розробили детальну «дорожню карту» співпраці, докладно описали всі етапи проєкту та почергові кроки його реалізації – для кожної категорії вступників. Наші співробітники здійснювали повний супровід кожного вступника: від допомоги у реєстрації на НМТ чи ЄВІ до процесу підписання договору на навчання.

Старт «Вищої ліги» став успішним, і це лише початок

Наталія Живора, директорка Фахового коледжу НФаУ, координаторка проєкту з боку НФаУ:

Проєкт «Вища ліга» ми розпочали з оцінки потреб у підвищенні кваліфікації працівників мережі аптек «Аптека 9-1-1» та сформулювали відповідні пропозиції щодо освітніх програм НФаУ. Надалі почалася розробка інформаційної кампанії для співробітників аптек – створення буклетів, алгоритмів, презентацій з умовами вступу. Наші партнери їх поширювали серед своїх співробітників та проводили відповідні вебінари. Крім того, разом організували YouTube Live, до якого приєдналося майже 600 учасників, та онлайн зустрічі щодо підготовки до НМТ та ЄВІ, тренінги з написання мотиваційного листа. У період вступної кампанії персональні менеджери-консультанти приймальної комісії індивідуально працювали з кожним вступником, допомагали з підготовкою пакета документів, реєстрацією електронних кабінетів, поданням електронних заяв, вирішенням інших технічних питань. Маю підкреслити, що проєкт триває і після вступу, адже ми надаємо консультації з питань організації освітнього процесу та здійснюємо супровід здобувачів освіти під час їх навчання.

Варто зазначити, що всі вступники склали НМТ, хоча не всі, на жаль, набрали прохідний бал для вступу саме на спеціальність «Фармація», який у 2024 році складав 150 балів. При цьому до проєкту долучились охочі з різних регіонів України, адже навчання у НФаУ та Фаховому коледжі НФаУ наразі відбувається переважно з використанням дистанційних технологій навчання. Університет є одним з лідерів у цьому напрямку й вже протягом двох десятиліть опановує, розвиває та застосовує інноваційні технології в освіті. Саме тому й онлайн-підтримка вступної кампанії була організована на високому рівні, забезпечувала постійний звʼязок зі вступниками та своєчасне вирішення всіх робочих питань.

Комунікаційну підтримку своїм співробітникам протягом усіх етапів реалізації проєкту надавала й мережа «Аптека 9-1-1», навіть більше – була розроблена програма фінансової підтримки для вступників, які вступали на контрактну форму навчання. Тому всі охочі, без відриву від виробництва, змогли подолати шлях від мрії до початку навчання.

Таким чином, старт «Вищої ліги» відбувся більш ніж успішно. Результат наприкінці 2024 року – понад 200 здобувачів освіти, які вже за декілька років здобудуть фахову передвищу або вищу освіту. І це лише початок. Україна – фармацевтична держава, яка зберігає та зміцнює потенціал фармацевтичного сектора сфери охорони здоров’я, надзвичайно важливої для забезпечення здоров’я громадян. І в цьому процесі разом у «Вищій лізі» задля майбутнього України плідно працюють НФаУ та мережа аптек «Аптека 9-1-1».

Источник: www.thepharma.media

подписаться на рассылку

Календар подій


<Пред След>
Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

LinkedIn Facebook ВКонтакте