Мій кабінет
Каталог роботодавців
 • Інше
 • 46 вакансий
 • Аптеки
 • 232 вакансий
 • Виробництво
 • 12 вакансий
 • Маркетинг
 • 25 вакансий
 • Медицина
 • 365 вакансий
 • Продажі
 • 260 вакансий

Лізинг персоналу

Лізинг персоналу - заощадити, обравши найкращих!

Лізинг персоналу — відносно нова для нашого ринку послуга, суть якої полягає у залученні персоналу на умовах оренди. Це зручно та економічно виправдано. Але справжня особливість - можливість вибрати і залишити у себе в штаті тільки найефективніших співробітників!

 

Історична довідка
Термін «лізинг» вперше з'явився в широкому побуті за часів Другої світової, коли машини та обладнання союзним країнам поставлялися Сполученими Штатами Америки по ленд-лізу (від англ. lend - давати в борг, lease - здавати в оренду, найм). За умовами постачання не підлягали оплаті знищені, втрачені чи використані під час війни машини, військова техніка, зброя та інші матеріали. Цілком або частково сплатити слід лише військову техніку, придатну для використання в цивільних цілях. При цьому США надавали довгострокові кредити для такої оплати.

Лізинг у сучасному розумінні означає оренду з правом викупу. Використання лізингу персоналу просто незамінне у випадках, коли керівник планує створити власну високомотивовану команду однодумців при мінімальних фінансових і юридичних ризиках.

Кадри вирішують все 
Знаменита фраза «Кадри вирішують усі» не дає відповіді на головне запитання: де взяти якісні кадри? Навіть найдосвідченіший менеджер на етапі співбесіди не може гарантувати, що кандидат тривалий час приноситиме користь компанії. І не зможе врахувати ризики, які несе компанія, яка прийняла на роботу неефективного чи непорядного співробітника. Звичайно, є випробувальний термін, під час якого можна звільнити людину. Але, погодьтеся, в більшості випадків за цим процесом стоятимуть не лише кадрові взаємини, а й імідж компанії, її керівництва; будуть можливими вимоги звільненого співробітника на різноманітні компенсації та відшкодування збитків; Значна частина робочого дня середнього менеджменту йтиме на «загладжування» можливого конфлікту. Все це призведе до погіршення іміджу та репутації компанії на ринку, що безпосередньо впливає на розмір капіталізації та вартість бренду. Більше того, знайти ефективних співробітників у разі «несприятливого» іміджу на ринку буде дуже проблематично.
Саме лізинг дозволяє мінімізувати ці ризики: адже людина, яка працює в лізингу, подвійно мотивована потрапити до штату і вже «просочена» корпоративними цінностями та духом. Тобто, використовуючи лізинг, керівник отримує одразу і лояльного та ефективного працівника.
Лізинг буває: первинний та вторинний. Первинний обумовлюється спочатку з компанією-замовником і відбувається як суто лізинговий проект. Вторинний модифікується з інших видів оренди персоналу, які на певному етапі можуть «переходити» на лізингові рейки. У цьому випадку замовник пропонує компанії-орендодавцю «віддати» найефективніших співробітників у свій власний штат, зрозуміло, за певну плату.
Таким чином, звернувшись до лізингу, можна скористатися перевагами інших видів оренди персоналу та отримати додатково якісний та ефективний рекрутинг!

Крім того, лізинг забезпечує:

 • Формування високопрофесійної, мотивованої команди, здатної довгостроково підтримувати високу ефективність роботи;
 • Різке зниження фінансових та юридичних ризиків під час роботи з персоналом;
 • Ефективне та оперативне проведення рекрутингу;
 • Економію на рекрутингу;
 • Економію на утриманні зовнішньої служби та допоміжного персоналу у разі поєднаних проектів;
 • Зменшення кадрового та фінансового діловодства;
 • Розширення можливостей перевірки потенційних співробітників у «польових» умовах без уведення в штат.

Як і скільки?
Для більш повного розуміння самої послуги лізингу, а також його особливостей та відмінностей від інших видів оренди персоналу наведемо аналогію з лізингом автомобілів — ця послуга часто використовуються суб'єктами фармринку.
Етап 1. Як у разі лізингу автомобіля, так і у разі лізингу персоналу, замовник послуги здійснює перший платіж лізингодавцю. Лізинг авто - як правило, 30-50% вартості, лізинг персоналу - приблизно 1 - 1,5 зарплати орендованого співробітника. Завдяки першому платежу досить часто передбачаються «гарантійні» зобов'язання з боку лізингодавця.
Етап 2. Безпосередньо сама оренда. За її використання здійснюються щомісячні платежі, в яких передбачено комісію лізингодавця, розмір якої залежить від умов працевлаштування орендованих працівників та обумовлених раніше розмірів авансових платежів та «викупу».
Етап 3. Ухвалення рішення про «викуп». У разі лізингу авто та при використанні лізингу персоналу замовник може, як ухвалити рішення про викуп авто за залишкову вартість (або про «викуп» співробітника та введення його до свого штату), так і відмовитися від цього рішення. Сума «викупу» залежить від початкового платежу, тривалості лізингу та розміру комісії лізингодавця.

Незважаючи на те, що лізинг нагадує інші види використання позикової праці, існують значні відмінності в механізмах оплати, які слід зазначити:

 • при аутсорсингу, аутстафінгу, темпінг мова вкрай рідко йде про початковий платеж;
 • при аутсорсингу та темпінг комісія компанії-орендодавця набагато вище, ніж при лізингу;
 • за інших видів оренди персоналу «викуп» співробітників можливий, але реалізується не завжди. Для обговорення процедури та суми компенсації компанії-замовника потрібні додаткові переговори, якщо дана можливість не передбачалася на початкових стадіях запуску проекту, тобто «на березі».

На закінчення хотілося б додати, що лізинг персоналу іноді називають прихованим рекрутингом. Загалом це твердження має право на існування. Але, схема використання лізингу персоналу економічно виправданіша, оскільки повна оплата підбору буде здійснена лише за кращих співробітників. А також вкрай важливим є те, що рівень мотивації та лояльності команди, яка «пройшла через лізинг», буде вищим, порівняно з тією, яка відразу стала «штатною».
У цьому й полягають переваги лізингу персоналу.

Календар подій


<Пред След>
Серпень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

LinkedIn Facebook ВКонтакте